eužen sobibor aka medvedík bolímabruško

Autor: Braňo Suchý | 25.9.2012 o 0:30 | (upravené 25.9.2012 o 0:41) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  146x

Volal sa Fero, ale meno František bolo pre vyjadrenie jeho osobnosti vraj príliš nudné. Všade sa predstavoval ako Eužen Sobibor. Eužen, Eužen! Čistá symfónia blaha a vznešenosti v prasacích ušiach študenta žurnalistiky, ktorého články uverejňovali časopisy pre predškolskú mládež. Môžete sa ironicky smiať, ale nikto nedokázal naznačiť psychologickú rozpoltenosť medvedíka Bolímabruško lepšie ako Sobibor. Plus jeho autorská aktivita mu otvorila dvere do para intelektuálnej spoločnosti trendy bistra na Obchodnej ulici, kde často jedával domáce koláče za nekresťanské peniaze.

 

Evidentne, oblečený v ružových golfových tričkách a výlučne iba v manchestrových ručne šitých nohaviciach, nevidel v danom konaní náboženský konflikt. Sám totiž o sebe tvrdil, že je žid. Kvôli deklarovanému judaizmu  nosieval  v ľavej ruke  Pentateuch, pri čítaní ktorého nemotorne krútil a kýval hlavou sem a tam.

Náboženský zápal sa však nestretával s pochopením väčšiny návštevníkov bistra, ktorí občas v mylnom zdaní ,že Sobibor prekonával ťažký epileptický záchvat, zavolali na linku 112. Ľudia jednoducho nedokázali pochopiť fúziu modlitby s vypeckovaným dubstep zvukom. Tak či onak dosiahol o čom sníva každý - bol vždy v centre pozornosti.

Bežná konzumácia koláča sa premenila na vystúpenie 80 ročného striptéra, ktoré nikto nechce zažiť no aj tak  sa všetci  pozerajú. Čerstvá šľahačka mu stekala po oholenej tvári, čokoládu srkal mastným nosom aby priamo vstúpila do jeho obmedzeného mozgu.

Predvádzaná forma stolovania nie každému bola po chuti, ale vždy sa našla aspoň jedna hlupka, ktorá sa pokúšala Euženovi dohovoriť.

Krásou neoplývali, väčšina z nich prelievala lacnú kozmetiku značky Indulona do  flakonou  Vichy, aby urobili dojem na rovnako zúfalé kamarátky.

Jednou z nich bola aj vlasová dizajnérka Viera, prezývaná „ chemička", pretože miešala nelegálne farbivá dovezené z Ukrajiny pre potreby paničiek z vyššej spoločnosti.  Účesom pripomínala mladého Himmlera, možno práve z tohto dôvodu nestrihala. Zarobila však dosť na to aby po večeroch mohla čítať dielo Thomasa Bernharda  a tváriť sa, že pochopila Ionescove hry.

-Mladý pán vy ste úplný pr.., snažila sa Viera dohovoriť Euženovi.

-Úplný impotent, pri pohľade na tvoju tukom obrastenú zadnicu ,odsekol rozhorčene Sobibor.- Ak chceš so mnou komunikovať, daj mi 10 éčok, veď vieš čas sú peniaze a peňazí nikdy nie je dosť.

Slečna sa tvárila veľmi nechápavo a zarazene, pretože nikto nikdy k nej taký drzý nebol.

-Ty sa nebodaj červenáš?, pokračoval Eužen. - Ešte nikto ti nepovedal, že tvárou pripomínaš vtáka dodo, utekajúceho pred bielym kolonistom?  Odsuň si stoličku, nech tu nesedím sám. A prepáč, keď som ťa nejako urazil, nebol to môj zámer. Veď každý dobre vie, že vďaka temnote sme schopný vidieť hviezdy.

Na tvári mladej ženy sa vynoril úsmev. - To si pekne povedal, ozvala sa po tichu.

Eužen vedomý si svojej šance pokračoval: Vieš som totiž spisovateľ, medvedík Bolímabruško, moja práca.  Rád sa počúvam, no ešte radšej píšem. A keď sme pri tom písaní teraz pracujem na  najzaľúbenejšom románe svojej doby. Vari nezaslúžime si trochu lásky my všetci?

Očami hypnotizoval Vierine poprsie, ale voľajako to nešlo. Jej prsia neboli veľké, tak akurát. Ale Viera nedávala zo seba žiadny signál. Ako keby fungovala na princípe zakódovanej televíznej stanice.   Väčšina sa aspoň priblblo chichotala, keď im tlačil kaleráby do hlavy, ale ona nič. Dokonca našla v sebe odvahu kritizovať medvedíka Bolímabruška.

Euženovi nezostávalo nič iné, len vytiahnuť ťažkú artilériu. Sobibor neskutočne miloval peniaze, a pozvať niekoho na kávu predstavovala pre jeho osobu neskutočný problém. Len s ťažkým sebazaprením pozval spolusediacu na šálku kávu. Ona pokrútila hlavou, Celý zúfalý pozbieral Eužen  útržky svojho ega a vyslovil niečo čo počul v pesničke od Princa. - Nechceš so mnou opustiť tento hypsterský raj, a ja ti ukážem ľadovec čo potopil Titanic?

Viera sa veľmi rozosmiala a pošepla ,že s mužom nikdy nebola. Roztúžený mladík  pritakal, že ani on s mužom nikdy nebol, aj keď navštevuje vysokú školu už päť rokov.

Dievča už nemohlo počúvať monológy študenta monológy. Eužen bol celý v šoku, keď ho prerušila pri opise medvedíkovej vôli k moci.

-Vieš Eužen si veľmi priamy a svojim spôsobom aj milý, ale ja som ti povedala, že som so žiadnym mužom nebola. Doma ma čaká priateľka, a už by som mala ísť. Veľmi rada som ťa spoznala. Tak ahoj. Ešte jednu radu ti dám. Nikdy nebaľ ženské v tomto bistre. Sú totiž podobné ako ja.

Sobibor si zapchal ústa veľký kúskom koláča a dúfal, že ho ráno nebude bolieť brucho.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Robert Roth: Označili ma za potetovaného feťáka. Ako to mám vysvetliť dcére?

Film Nina hovorí o rozvode, v úlohe rodiča hrá on.

KOMENTÁRE

Ficovi nestačila porážka Danka, potreboval ho úplne zosmiešniť

Čo by Fico nesmel urobiť, ak by postupoval podľa ústavy.


Už ste čítali?